ForumSU.pl - nieoficjalne forum ShowUp.tv

Rozdajemy żetony, sprawdzajcie konkursy!
Twoja ostatnia wizyta: 20 wrz 2015, 02:05 Dzisiaj jest 20 wrz 2015, 07:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 15 wrz 2015, 15:36 
Poglądacz
Poglądacz

Rejestracja: 06 lip 2015, 22:47
Posty: 60
Wątek jest o inteligencji a nie emocjach. Więc logicznie uzasadnij czemu wiedza podana w stercie książek jest lepsza od tej samej wiedzy zawartej w plikach elektronicznych.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 15:39 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony

Rejestracja: 13 mar 2015, 09:56
Posty: 178
Kobieta i jakakolwiek logika? Rozśmieszyłeś mnie nieco :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 15:47 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 lip 2015, 23:21
Posty: 35
Dla mnie kobieta ma wyglądem mi pasować :)
Oczywiście też nie może być zupełny pustak ale nie musi mi wykładać filozofi :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 16:13 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2014, 10:26
Posty: 1164
razziel pisze:
[...]Więc logicznie uzasadnij czemu wiedza podana w stercie książek jest lepsza od tej samej wiedzy zawartej w plikach elektronicznych.


To mnie właśnie bardzo martwi w młodym pokoleniu, ten typ myślenia, jest to smutne i słabo rokujące.
Idąc tym tropem rozumowania można by rzec, że uczenie ludzi pisać długopisem jest passe, przecież teraz każdy pisze na komputerze.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 16:31 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2014, 17:48
Posty: 555
W temacie nie ma mowy co dla kogo jest martwiące w młodym pokoleniu, a mowa jest o inteligencji i argument podany przez Frankę ma się do tego nijak, kolega ma rację. Przerobienie łazienki na mini-bibliotekę nie świadczy o poziomie inteligencji danej osoby, a jedynie o Jej sentymentaliźmie i/lub jakimś dziwnym fetyszu książkowym i ma się tak samo to bystrości Jej umysłu jak napisanie, że ktoś jest dobrym kierowcą bo wozi w bagażniku motorynkę. Pewnie lubi jeździć, ale sensu w tym niewiele...

Swoją drogą to zawsze ciekawiło mnie takie podejście do tematu typu "młodzież ma dzisiaj łatwiej itp". Jako cywilzacja by się rozwijać jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie nowemu pokoleniu pewnych umiejętności i zachowań, które będą przydatne w świecie w którym przyjdzie im żyć, gdyż niestety ale człowiek to nie jest robot i jest w stanie w swoim życiu nauczyć jedynie konkretnej liczby aktywności i nie ma sensu tego ograniczonego miejsca marnować na czynności, które z powodzeniem zostały zastąpione przez łatwiejsze rozwiązania, to dlatego np kocie dzisiaj nie potrafisz sobie wystrugać włóczni i upolować obiadu. Na tym polega postęp. Aktywność fizyczna lub umysłowa jak zostanie w ten sposób uwolniona może zostać wykorzystana w znacznie bardziej pożyteczny sposób. To dlatego potrafisz liczyć do stu:P

_________________
Dawniej marecki3456, nick na ShowUp.tv maq242


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 16:48 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2014, 10:26
Posty: 1164
Ten Wasz postęp prowadzi Was do aberracji umysłowej, taniego konsumpcjonizmu, życia niczym rurkowce.
Z całą pewnością do porozumienia nie dojdziemy, bo inaczej postrzegamy rzeczywistość, mamy inne priorytety, skrajnie odmienne poglądy na otaczający świat.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 17:16 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2014, 17:48
Posty: 555
Każdy młody umysł to kopalnia potencjalnych rozwiązań i pomysłów na przyszłość i Naszym obowiązkiem jest zapewnić dla Niego odpowiednie narzędzia na a) poszerzanie swojej wiedzy b) możliwość dzielenia się swoją. Nie ma sensu ograniczać tego silnika rozwiązaniami, które są przestarzałe lub nie optymalne lub nieekonomiczne. Zgromadzenie w dzisiejszych czasach odpowiedniej biblioteczki to niesłychany kłopot i również czyn zbędny by uzbroić się w wiedzę. Ma to swoje skutki uboczne jak np dyskusja idioty z profesorem, ale historia potrzebuje ofiar:P

Śmiem nawet twierdzić, że w przyszłości przeżytkiem stanie się cały system stopni naukowych, gdzie już dzisiaj, zwłaszcza w świetle nowych technologii jesteśmy świadkami, że samouki popisują się większą ekspertyzą niż wykształceni profesorowie:P

_________________
Dawniej marecki3456, nick na ShowUp.tv maq242


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 17:57 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2015, 20:52
Posty: 318
Chciałam coś napisać więcej, ale jak przeczytałam "(...) lub jakimś dziwnym fetyszu książkowym (...)" to widzę jaka jestem stara i płakać się chce, że można napisać, że fetysz książkowy może być dziwny. Może jeszcze dziwniejszy niż scat? Boże, widzisz a nie grzmisz!

_________________
Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 18:16 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2014, 17:48
Posty: 555
Sorry Franka, ale dla mnie poświęcenie sporej części powierzchni mieszkalnej, na posiadanie biblioteczki w dzisiejszych czasach jest dla mnie przejawem snobizmu, ale co mi tam niech każdy sobie z mieszkaniem robi co chce, jedni wieszają dyplomy, drudzy DEKORUJĄ w ten sposób. Co miałem powiedzieć to na pewno z automatu wchodząc do takiego mieszkania nie pali mi się światełko "wow, cóż za inteligentna kobieta".

Oczywiście literatura jako tako jest wciąż ważna i wiele mówi o człowieku co czyta, jednak sam fakt posiadania kolekcji wypartych przez lepszą technologię artefaktów z przeszłości niesie dla mnie niewielką wartość jako informacja o poziomie czyjejś inteligencji.

_________________
Dawniej marecki3456, nick na ShowUp.tv maq242


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 18:35 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2015, 20:52
Posty: 318
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy jak to mówił Einstein, ale..ale wiedza ubogaca. Jest takie powiedzenie też "Biedni ludzie mają duże telewizory a bogaci duże biblioteki" i to jest prawda i chyba ciężko temu zaprzeczyć? Ludzie biorą kredyty na ekrany na całą ścianę a w głowie echo. Przepraszam za małe uogólnienie.
Czytniki książek są wygodne, ale są też awaryjne, komputer nigdy nie zastąpi człowieka całościowo. Koleżanka pisze doktorat i ciężko by było by posługiwała się tylko czytnikiem.

_________________
Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 18:46 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2014, 17:48
Posty: 555
Jest dużo prawdy w tym co piszesz, generalnie uważam, że człowiek bogaci się poprzez doświadczenia. Takim doświadczeniem można nazwać lekturę książki, jednak moim zdaniem nośnik jest sprawą drugorzędną, dlatego nie rozumiem oburzenia jakie tu zaistniało na dosyć praktyczną sugestię kolegi.

_________________
Dawniej marecki3456, nick na ShowUp.tv maq242


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 wrz 2015, 19:10 
Świeżak
Świeżak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sie 2014, 13:40
Posty: 30
Ruger44 pisze:
jednakże jak wiadomo ciężko jest znaleźć takie przymioty u kobiety

Nie zgodze sie z tym :) Moje zdanie na ten temat jest takie, ze wiekszosc ludzi dzisiaj to po prostu glupki. Nie ma znaczenia czy kobieta czy mezczyzna. Odnosnie glownego pytania to odpowiedz brzmi - nie da sie - probowalem. Co do inteligencji Madame napisala, ze jest wrodzona i tutaj tez bym dodal cos od siebie #Mianowicie inteligencja rowniez jest nabyta. Poznalem takich ludzi i jest to po prostu hmm gorszej jakosci inteligencja.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16 wrz 2015, 13:22 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
razziel pisze:
Uzasadnij w błyskotliwy i inteligentny sposób dlaczego.


Dowiedzione zostało w wielu niezależnych badaniach, że mózg ludzki "lubi" zadrukowany papier. Ponieważ mając w ręku książkę-widzisz jej koniec, początek, wielkość-Twój mózg jest w stanie stworzyć mentalną "mapę" tekstu. Nie jest to możliwe w przypadku czytników. Brak mapy obniża zdolność mózgu do zapamiętywania. Ponadto przewijanie, szukanie danego wersu na czytniku zajmuje niepotrzebnie cześć Twojej uwagi, która- w przypadku normalnej książki - została by użyta na przyswojenie tekstu.
Nie wspomnę już o pokusach by przeskakiwać między aplikacjami-a to szybkie zerkniecie na ryjksiażkę, a to nowy teledysk na yt, o! ulubienica z na ShowUp.tv się pojawiła....
Nie dowodzi to jednak inteligencji - a temu, że czytając ta sama ilość książek na czytniku, co osoba o Twoim poziomie intelektualnym, która czyta tradycyjne książki, posiądziesz mniejsza wiedzę, która będzie mniej trwała.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16 wrz 2015, 14:32 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2015, 23:52
Posty: 158
http://dziecisawazne.pl/8-inteligencji- ... -gardnera/


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Szybka odpowiedź
Tytuł:
Wiadomość:
 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty

Szukaj:
Przejdź do:  


phpBB SEO