ForumSU.pl - nieoficjalne forum ShowUp.tv

Rozdajemy żetony, sprawdzajcie konkursy!
Twoja ostatnia wizyta: 20 wrz 2015, 00:11 Dzisiaj jest 20 wrz 2015, 05:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 lip 2015, 07:21 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony

Rejestracja: 27 lut 2015, 10:13
Posty: 181
Ciężko się czyta historie podatkowe Płotki :)
Więc postanowiłam zapytać osobno-jak zakładacie działalność gospodarczą?
Jak się rozliczacie?
Naprawde trzeba?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 08:46 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2015, 19:36
Posty: 265
Ciężko to się czyta jak ktoś nawet tytułu nie potrafi poprawnie napisać.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 09:18 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers

Rejestracja: 01 mar 2014, 02:09
Posty: 2065
ciężko mówisz? zatem polecam Ci gorąco iść do doradcy podatkowego, który -wcale nie gratis- udziela porad i co i jak.
skoro masz problemy ze zrozumieniem łopatologicznie napisanych postów.
ps.zakladajac nowy temat wcale nie dowiesz się nowych rzeczy.

_________________
Do you also go into a high end restaurant & demand a free meal so you can "sample" the product?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 10:04 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony

Rejestracja: 27 lut 2015, 10:13
Posty: 181
płotka pisze:
ps.zakladajac nowy temat wcale nie dowiesz się nowych rzeczy.


No tak zapomniałam...brak normalnych ludzi na tym forum ;D


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 10:19 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers

Rejestracja: 01 mar 2014, 02:09
Posty: 2065
zal.pl

_________________
Do you also go into a high end restaurant & demand a free meal so you can "sample" the product?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 10:26 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2014, 15:43
Posty: 842
Cześć Płotek :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 10:32 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers

Rejestracja: 01 mar 2014, 02:09
Posty: 2065
joł wieprzowina

_________________
Do you also go into a high end restaurant & demand a free meal so you can "sample" the product?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 10:37 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lip 2014, 15:43
Posty: 842
Masz ochotę?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 21:46 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 cze 2014, 07:11
Posty: 702
nonkonformistka pisze:
płotka pisze:
ps.zakladajac nowy temat wcale nie dowiesz się nowych rzeczy.


No tak zapomniałam...brak normalnych ludzi na tym forum ;D


Było na forum kilka razy przerabiane, poszukaj poczytaj, postaraj się zrozumieć.

PS> Zainwestuj " w siebie", mam na myśli korepetycje z języka polskiego lub przynajmniej słownik ortograficzny.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 lip 2015, 22:03 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony

Rejestracja: 20 wrz 2014, 11:54
Posty: 122
Płotka zapomniała się przyjebać za orta w tytule więc ja to zrobię, od zawsze odświeżenie piszemy przez ż.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 lip 2015, 12:20 
Poglądacz
Poglądacz

Rejestracja: 27 mar 2015, 14:33
Posty: 71
Chains na swoim fanpage'u zamieściła taki wpis w tej sprawie i poprosiła o przeklejenie go na forum, więc spełnię jej prośbę, bo warto sobie pomagać (chociaż to ryzykowne, bo ktoś może uznać, że jestem naganiaczem). Wiem, że to dziwne, bo mogłaby założyć konto na forum. Ktoś ją już kiedyś zapytał o to, ale powiedziała, że obawiałaby się założyć konto tutaj ze względu na różne złośliwości, z którymi spotyka się na forum wiele dziewczyn ze Showupa.

Ale już kończę dygresję i poniżej wklejam treść wiadomości:

###

Na forum pojawił się świeży temat dotyczący podatków. Fakt, błąd w oczy kole, jednak skupmy się na faktycznym doradztwie. Jako, że nie mam konta na forumsu a mam wiedzę, która może pomóc dziewczynom, byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś z Was umieścił tego posta w temacie: ciemna-strona-f32/podatek-wierzanie-tematu-t2882.html (bądź innych, dotyczących podatków).

Sprawa ma się tak: możesz założyć działalność gospodarczą albo tego nie robić. Plusy są po obu stronach - zależy indywidualnie od zarobków i potrzeb dziewczyny. Przy założeniu działalności można odliczyć sobie ok. 20% z podatku na kupno rzeczy do pracy (w związku z tym, że podlega to pod działalność artystyczną. Tak samo mają np. kelnerzy potrzebujący fartuchów do pracy, więc z tematem należy uważać, bo my możemy zinterpretować to inaczej, US inaczej). A minusy? Cała masa... po pierwsze miesięcznie należy zapłacić sporą sumę, bo z pewnością ponad tysiąc złotych, z wyjątkiem dwóch pierwszych miesięcy, kiedy podatek wynosi (chyba) 450zł. Przyznam, że sama nie zakładałam działalności, więc skupię się na opowiedzeniu jak sprawa wygląda bez tego.

Otóż z każdego przychodu, jaki trafia z ShowUp.tv na konto należy się rozliczyć. Rozliczenie wykonuje się raz do roku (proszę się nie śmiać, rozmawiałam z dziewczynami, dla których to nie było takie oczywiste:) ), z terminem ostatecznym: koniec kwietnia. Rozliczenie dotyczy poprzedniego roku, czyli wszystkich transakcji, jakie wpłynęły na konto bankowe (jeśli zrobiłaś przelew z ShowUp.tv 31 grudnia 2014 ale na koncie został on zaksięgowany 1 stycznia 2015, to już będzie liczył się do rozliczenia za 2015r.) od 1.01 da
nego roku do 31.12. Podatek wpisuje się w zwykłym picie w rubryce "inne" i wynosi 18%. Wszystko zależne jest od przychodów, czasami są możliwe zniżki, jeśli dochód jest niski i mieści się w pewnych ramach. To już indywidualnie najlepiej policzy Wam program. Następnie wysyłacie pit drogą elektroniczną, albo stoicie w kolejce osobiście (to będzie ta, która zaczyna się na jednym końcu miasta a kończy na drugim) i wysyłacie pieniążki przelewem albo płacicie w okienku. Zastanawiałam się na podstawie czego się rozliczyć, bo przecież ShowUp.tv nie wysyła żadnych potwierdzeń - tak, jak robi to pracodawca. Ale radca prawny powiedział mi, że nie muszę niczego takiego mieć i po prostu rozliczasz się na słowo. Nie polecam jednak kłamać. Ludzie dostają wezwanie do zapłacenia 1 gr! Co prawda odsetki są niewielkie, ale kary oscylują już w granicach 5 tys.

A teraz trochę o tym, czy w ogóle należy to płacić. Tak. Mamy obowiązek rozliczyć się z przychodów. Czy nas sprawdzą? Tego nie wiemy. Sprawa przedawnia się po 6 latach, ale pragnę zauważyć, że kamerki internetowe są coraz bardziej popularne i powstają nawet nowe organy zajmujące się tylko i wyłącznie takimi sprawami (informacja od prawnika - a na ile prawdziwa, tego nie wiem). ShowUp.tv występował już w telewizji, w miastach są potężne reklamy i sami widzimy, że przemysł rozwija się w zatrważająco szybkim tempie. Tym bardziej, jeśli macie szlachetne plany kupna za pieniążki z ShowUp.tv auta, czy mieszkania. Jest więcej, niż pewne, że Państwo pewnego pięknego dnia zapyta "a skąd Pani na to ma?" Emotikon smile. Ja osobiście płacę i to też polecam Wam, ale wszystko jest Waszą decyzją.
Alles Klar?
Pozdrawiam, Chains ;*

###

To tyle od Chains. Temat jest obecnie gorący w urzędach skarbowych, warto śledzić zmiany w tej sprawie. W styczniu Izba Skarbowa w Katowicach wydała interpretację osobistą w tej sprawie, w której uznała, że występy przed kamerkami nie są prostytucją. Interpretacja nie jest wiążąca dla urzędów skarbowych, ale daje pewną wskazówkę.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na fragment:

Według fiskusa usługi, które świadczy podatniczka mogą być przedmiotem prawnie skutecznej umowy, a więc również podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o ile oczywiście nie są wykonywane w warunkach określonych w art. 202 Kodeksu karnego. Co do kwalifikacji tych przychodów to mogą one w opinii fiskusa stanowić przychody z działalności wykonywanej osobiście, a jeżeli podejmowane w tym zakresie działania będą spełniać przesłanki określone w art. 5a pkt 6 ustawy o PIT - przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Niestety w razie konieczności trzeba umieć udowodnić, że to nie jest działalność prowadzona "w sposób zorganizowany i ciągły", bo wtedy mogłaby zostać zakwalifikowana jako działalność gospodarcza (znowu - poszczególne urzędy mają dużą dowolność w interpretacji).


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ziomal000 i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty

Szukaj:
Przejdź do:  


phpBB SEO