ForumSU.pl - nieoficjalne forum ShowUp.tv

Rozdajemy żetony, sprawdzajcie konkursy!
Twoja ostatnia wizyta: 20 wrz 2015, 13:30 Dzisiaj jest 20 wrz 2015, 15:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 22 gru 2013, 12:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2013, 16:27
Posty: 471
"Na moim blogu ludzie raczej się nie wypowiadają,"


Tym się różni blog od forum... W tym właźnie tkwi problem, że Ty tego nie widzisz :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 12:48 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
Nie ma sensu ciągnąć rozmowy, która do niczego nie prowadzi.
Mamy zupełnie inne podejźcie do reklamy i tyle.

Tak jeszcze BTW pamiętaj o ustawie ciasteczkowej (Twoje forum jak na razie nie spełnia wymogów ustawy), oraz rejestracji w GIODO ;-)

T.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 12:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2013, 16:27
Posty: 471
Pozwij mnie panie dodatni plus :o


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 13:00 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
Każdy wie, że są plusy dodatnie i plusy ujemne. Nie wiedziałeź o tym?

Pozwać? Za co? Ja Ci tylko mówię, że w internecie jest masa donosicieli, kolaborantów, którzy dla zasady będą Ci utrudniać życie (patrz przykład ................).
Dlategoteż zrezygnowałem całkowicie z jakichkolwiek blogów, forum itp. na swojej domenie, bo to albo jakiź DDoS, albo głupie maile... po co się denerwować.

T.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 19:13 
Einstein sexu
Einstein sexu

Rejestracja: 08 gru 2013, 13:23
Posty: 615
[quote="Taisho"]
Nie ma sensu ciągnąć rozmowy, która do niczego nie prowadzi.
Mamy zupełnie inne podejźcie do reklamy i tyle.

Tak jeszcze BTW pamiętaj o ustawie ciasteczkowej (Twoje forum jak na razie nie spełnia wymogów ustawy), oraz rejestracji w GIODO ;-)

T.
[/quote]

No  tym giodo to lekko przesadzasz - tam mówią jasno od kiedy trzeba się rejestrować. Podpowiem zaraz adminowi na pw jak zrobić aby nie trzeba było w giodo się rejestrować - są w PL gotowce które robią to za nas i oni za to odpowiadają.
A z tymi ciasteczkami - kto chce, ten pewnie gdzieź znajdzie informację że ciacha są (choć nie wiem bo nie czytałem regulaminu ni nic, lenistwo górą). Wątpię aby był gdzieź obowiązek robić okienko które nie jest obowiązkowo klikane. Allegro i wykop to tak zrobiły i cały siat za nimi.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 19:54 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
[quote="bungabunga85"]

No  tym giodo to lekko przesadzasz - tam mówią jasno od kiedy trzeba się rejestrować. Podpowiem zaraz adminowi na pw jak zrobić aby nie trzeba było w giodo się rejestrować - są w PL gotowce które robią to za nas i oni za to odpowiadają.
A z tymi ciasteczkami - kto chce, ten pewnie gdzieź znajdzie informację że ciacha są (choć nie wiem bo nie czytałem regulaminu ni nic, lenistwo górą). Wątpię aby był gdzieź obowiązek robić okienko które nie jest obowiązkowo klikane. Allegro i wykop to tak zrobiły i cały siat za nimi.
[/quote]

LOL... nie mam pytań co do merytoryki Twojej wypowiedzi.
W teorii każde forum należy zarejestrować, gdyż prędzej czy póĹşniej będziemy przetwarzać dane osobowe. Może nie dziź, może nie jutro, ale jeźli administrator wyźle jakiź mailing do wszystkich zarejestrowanych użytkowników, to taki obowiązek rejestracji już na nim spoczywa. Lepiej więc to zrobić wczeźniej, niż póĹşniej pluć sobie w brodę. Tutaj jest dokładne info na temat przypadków zwolnionych z koniecznoźci rejestracji -> http://www.giodo.gov.pl/530/id_art/2659/%29
Co do ciastek to podstawą jest Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE. Ustawa weszła w życie 21 stycznia br., a od 22 marca obowiązuje nowa polityka cookies.
Tutaj jest dokładne info -> http://ciasteczka.org.pl/ciasteczka-a-prawo
Zawsze wczeźniej warto się przyjrzeć aktualnym przepisom i koniecznoźcią ich stosowania. To, że prowadzimy niszowe forum niestety z tego obowiązku nie zwalnia.

T.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 gru 2013, 20:30 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 14:13
Posty: 45
Ile Ci płacili w camclubie za wiedze prawniczą?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 gru 2013, 20:45 
Einstein sexu
Einstein sexu

Rejestracja: 08 gru 2013, 13:23
Posty: 615
Taisho pisze:

LOL... nie mam pytań co do merytoryki Twojej wypowiedzi.
W teorii każde forum należy zarejestrować, gdyż prędzej czy póĹşniej będziemy przetwarzać dane osobowe. Może nie dziź, może nie jutro, ale jeźli administrator wyźle jakiź mailing do wszystkich zarejestrowanych użytkowników, to taki obowiązek rejestracji już na nim spoczywa. Lepiej więc to zrobić wczeźniej, niż póĹşniej pluć sobie w brodę. Tutaj jest dokładne info na temat przypadków zwolnionych z koniecznoźci rejestracji -> http://www.giodo.gov.pl/530/id_art/2659/%29
Co do ciastek to podstawą jest Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE. Ustawa weszła w życie 21 stycznia br., a od 22 marca obowiązuje nowa polityka cookies.
Tutaj jest dokładne info -> http://ciasteczka.org.pl/ciasteczka-a-prawo
Zawsze wczeźniej warto się przyjrzeć aktualnym przepisom i koniecznoźcią ich stosowania. To, że prowadzimy niszowe forum niestety z tego obowiązku nie zwalnia.

T.


GIODO nie jest wymagane przy 100 userach dla przykładu. To co przytaczasz to wykluczenie dodatkowe. Są do tego specjalne "ułatwienia" w internecie. Co do cookies to widzę że jest już ok.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 gru 2013, 23:31 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 gru 2013, 00:39
Posty: 122
Kurczę, Panie Adminie proszę o kontakt. Chciałbym pousuwać screenshoty z moich tematów. ;)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 gru 2013, 11:01 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
Jeśli już przytaczasz aktualny stan prawny dotyczący jakiejś kwestii, w tym przypadku czy rejestracja forum do 100 użytkowników podlega zgłoszeniu w GIODO czy też nie, to podaj chociaż podstawę prawną. Ja na przykład nic o takim zapisie nie wiem, a chętnie się dowiem i uzupełnię swoją wiedzę.
Z drugiej jednak strony co to jest 100 użytkowników? Przecież taką liczbę można zgromadzić w parę minut.
Zachęcam do zapoznania się z wpisem http://interaktywnie.com/biznes/artykul ... nie-246839 tutaj jest opisana bardzo ciekawa kwestia dotycząca udostępniania danych przez podmioty zajmujące się prowadzeniem serwisów z forami tematycznymi.
Od niedawna zmieniły się przepisy w tej sprawie i ja, zwykły szary Kowalski czując, iż moje dobre imię jest szkalowane, mogę zwrócić się do administratora forum o udostępnienie danych osobowych użytkownika, który dopuszcza się publikowania treści w których bezpodstawnie mnie obraża itp. Konia z rzędem temu, kto będzie wiernie przestrzegał zasady proporcjonalności, czyli wszechstronnym rozważeniu racji użytkownika forum oraz podmiotu wnoszącego o udostępnienie danych osobowych. Tak stanowi wyrok NSA z dnia 21 sierpnia 2013 r. (sygn. akt I OSK 1666/12), który to właśnie na administratora forum nakłada obowiązek rozstrzygania, czy mój wniosek o udostępnienie danych osobowych jest zasadny czy nie. Kto z prowadzących fora jest prawnikiem? Kto weźmie na siebie taką odpowiedzialność? Co jeśli użytkownik nie odpuści i sprawę skieruje do GIODO?
Nie ma problemu jeśli prowadzimy forum o szydełkowaniu, czy pieczeniu pierników. Tam o hejt raczej ciężko. Gorzej jeśli jest to forum o tematyce erotycznej, o sexkamerkach i całym tym dziwnym światku. Popatrz sobie na wpisy, które się tutaj pojawiają i pomyśl jakie wpisy będę w przyszłości. Problemów cała masa.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 gru 2013, 21:44 
Einstein sexu
Einstein sexu

Rejestracja: 08 gru 2013, 13:23
Posty: 615
Jest pewna ilość od której wymagana jest rejestracja tego typu baz w GIODO - nie chce mi się szukać ale jest to określone w przepisach. Tak jak mówiłem jednak wcześniej - obecnie są na to sprytne obejścia, i to w pełni legalne, kosztują ale grosze, dosłownie grosze.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 gru 2013, 22:10 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
Uwielbiam odpowiedzi w stylu... "wiem, ale nie chce mi się szukać", "gdzieś o tym pisze"... nic dodać nic ująć.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 gru 2013, 22:27 
Einstein sexu
Einstein sexu

Rejestracja: 08 gru 2013, 13:23
Posty: 615
Nie będę szukał czegoś aby nasycić twoje braki w wiedzy - przeczytaj ustawę o GIODO i będziesz miał czarno na białym. Ja wiem że nie ma obowiązku rejestracji takich stron jak ta o ile nie osiągnie się progu który jest tu nie do osiągnięcia. Chcesz dowodów - przeczytaj sobie ustawę.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 gru 2013, 22:59 
Świeżak
Świeżak

Rejestracja: 08 gru 2013, 17:12
Posty: 23
No jak widać nie stać Cię na więcej.
Ale skoro Ty wiesz, że nie ma takiego obowiązku to przyjmuję to jako normatyw.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 gru 2013, 13:02 
Sex instruktor
Sex instruktor

Rejestracja: 28 gru 2013, 02:57
Posty: 448
Może dział o paniach, które radzimy omijać? :P


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 gru 2013, 13:05 
Einstein sexu
Einstein sexu

Rejestracja: 08 gru 2013, 13:23
Posty: 615
by się przydał - demolka jako pierwsza :D


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Szybka odpowiedź
Tytuł:
Wiadomość:
 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty

Szukaj:
Przejdź do:  


phpBB SEO