ForumSU.pl - nieoficjalne forum ShowUp.tv

Rozdajemy żetony, sprawdzajcie konkursy!
Twoja ostatnia wizyta: 20 wrz 2015, 02:05 Dzisiaj jest 20 wrz 2015, 07:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 kwie 2015, 06:47 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2014, 21:27
Posty: 1380
Jak myślicie - czy porządnych facetów rzeczywiście jest tak mało? Za każdym razem gdy mówie jakiejś nowopoznanej kobiecie, że jestem porządny, że szukam stałego związku i miłości a nie "przelotnego" romansu; jak mantrę powtarzają "ooo to cudownie, myślałam że prawdziwych romantyków już nie ma, wszyscy na około tylko zabawy szukają a nikt nie chce się zaangażować" etc. ale gdy wchodzę na dowolny portal randkowy to na 1 czy 2 takich typowych "dyskotekowych żelusiów" którzy na mordach mają wypisane "dajesz, czy trzeba z tobą chodzić?" przypada z 10 facetów opisujących się jako wrażliwych i szukających stałego związku, podobne proporcje widze wśród moich znajomych - raczej większość szuka czegoś "na powaznie". Niestety - smutną prawidłowością jest to, że granica "porządności" wypada akurat w miejscu granicy przystojnosci - jeżeli tylko facet jest odrobinę piękniejszy od Diabła to szanse na to, że wykrzesa się z niego prawdziwe uczucie są niewielkie i spadają wprost proporcjonalnie do wzrostu szerokości klaty i bicka. I tu pytanie do Was - czy rzeczywiście romantyków jest tak mało? Czy może raczej problem jest w tym, że kobiety pisząc "trudno spotkać prawdziwego romantyka" mają na myśli "trudno spotkać ZABÓJCZO PRZYSTOJNEGO romantyka który wygląda jak napakowane cisateczko z okładki "Men's Health" (o co istotnie może jest trudno, bo tacy faceci moga przebierać w kobietach jak w ulęgałkach - i własnie to robią). Zapraszam do dyskusji

_________________
Dobra żetoniara czasem lepsza niż kurwa wspaniała! :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 07:49 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2015, 20:52
Posty: 318
Nie znajdziesz tu, Ruger, "prawidłowej" odpowiedzi na Twoje pytanie z głównego tematu. Zmieniają się dla ludzi wartości, priorytety: ważnieszy jest większy telewizor niż powiększanie swojej biblioteczki, statystyki kinowe pokazują ogólny bezgust. Czat na ShowUp.tv pokazuje coraz większe dno intelektualne.
Ludzie parują się pod wpływem chwili, a potem się dziwimy skąd tyle rozwodów i samotnych matek.

_________________
Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 08:23 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2014, 10:26
Posty: 1164
Ruger44 pisze:
Jak myślicie - czy porządnych facetów rzeczywiście jest tak mało? Za każdym razem gdy mówie jakiejś nowopoznanej kobiecie, że jestem porządny, że szukam stałego związku i miłości a nie "przelotnego" romansu; jak mantrę powtarzają "ooo to cudownie, myślałam że prawdziwych romantyków już nie ma, wszyscy na około tylko zabawy szukają a nikt nie chce się zaangażować" etc. [...]


Ruger, mam nadzieję, że żartujesz i nie mówisz w ten sposób, wszak wiadomo, że po takich słowach ze strony faceta kobieta ma w głowie jedno: ,,widocznie nudziasz, flaki z olejem, będzie mi dupę truł, szybko się zakocha, osaczy mnie, będzie śpiewał zamulaste serenady pod oknem, gdy ja będę miała ochotę na dziki seks z największym bandytą na osiedlu".

Porządnych facetów kobieta szuka dopiero w pewnym wieku i to wyłącznie do założenia rodziny, natomiast nie będzie jej przeszkadzało mizianie się po kątach z przystojnymi i niekoniecznie porządnymi kolegami z pracy w czasie, gdy porządny mąż będzie na placu zabaw z ich dzieckiem.
Kobiety udają, że szukają wrażliwych romantyków, którzy będą je obsypywać kwiatami, a w rzeczywistości liczą na to, że dobrze umięśniony samiec weźmie je od tyłu w swoim BMW.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 09:38 
Einstein sexu
Einstein sexu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2014, 23:20
Posty: 718
A ja uważam, że są i tak naprawdę każdy jest po trochu romantykiem, ale obecnie niestety nie jest w modzie afiszować tego typu zachowania. Znacznie wygodniej udawać Żigolo :D

Źle też szukacie w internecie to w zasadzie pełno facetów szukających zabawy często w stałych związkach sprzedających fałszywe informacje. Wystarczy wejść na pierwszy lepszy czat. Ruger a już szczytem nietaktu byłoby szukanie romantyzmu na ShowUp.tv

_________________
http://ShowUp.tv/profile/Mikej83


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 12:51 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony

Rejestracja: 20 wrz 2014, 11:54
Posty: 122
LoverOfCats pisze:
Porządnych facetów kobieta szuka dopiero w pewnym wieku i to wyłącznie do założenia rodziny, natomiast nie będzie jej przeszkadzało mizianie się po kątach z przystojnymi i niekoniecznie porządnymi kolegami z pracy w czasie, gdy porządny mąż będzie na placu zabaw z ich dzieckiem.
Kobiety udają, że szukają wrażliwych romantyków, którzy będą je obsypywać kwiatami, a w rzeczywistości liczą na to, że dobrze umięśniony samiec weźmie je od tyłu w swoim BMW.


Prosto w punkt moim zdaniem. Znam wielu porządnych chłopów którzy długo są samotni a większość znajomych dyskotekowych macho jest w związkach, co by udowadniało że dziewczyny wolą wygadanego i charakternego dresa niż porządnego nieśmiałego nudziarza.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 12:53 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
hmm Ruger a moze odpowiedz tkwi w tym, ze coraz trudniej o porzadna kobiete? taka, ktora ceni intelekt, osobowosc i ... wyobraznie? jesli kobieta szuka jedynie ladnego ciala, podobnie jak wielu faceow szuka ladnej dupki i ksztaltnych cycuszkow jedynie, to byc moze wcale nie jest taka porzadna? (moze jest rozrywkowa-a skoro jest to romantyk na dlugo jej nie zabawi).

"Porządnych facetów kobieta szuka dopiero w pewnym wieku i to wyłącznie do założenia rodziny, natomiast nie będzie jej przeszkadzało mizianie się po kątach z przystojnymi i niekoniecznie porządnymi kolegami z pracy w czasie, gdy porządny mąż będzie na placu zabaw z ich dzieckiem.
Kobiety udają, że szukają wrażliwych romantyków, którzy będą je obsypywać kwiatami, a w rzeczywistości liczą na to, że dobrze umięśniony samiec weźmie je od tyłu w swoim BMW."

Kocie! a kto broni porzadnemu facetowi blysnac wyobraznia i wziac swoja porzadna kobiete od tylu na swoim bmv... albo starym golfie. nie mylmy temperamentu z kurestwem :P


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 13:36 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2014, 19:56
Posty: 404
Po Twoich słowach ruder, wnioskuję że masz kobietom za złe to, że nie widzą w Tobie romantyka. Racja, nie ma nic bardziej romantycznego niż ciągłe przypominanie o rozmiarze swojego fiuta.

Co do tematu: romantykiem jest każdy facet, ale nie każdy to okazuje. Ma to związek z wieloma rzeczami: z wychowaniem, charakterem, genami, inteligencją, itp. Tak naprawdę to każdy facet, bo o nich tutaj mowa i ograniczę się tylko do Nas mężczyzn, jest inny. Każdy ma inne wartości, inaczej myśli o kobietach, inaczej postrzega świat. Nie każdy chce być romantykiem, bo w dzisiejszych czasach wiąże się to bardziej z problemami ze znalezieniem partnerki. Teraz to oświadczam: jestem zimnym draniem, kobiety nie zaznają u mnie ani grama romantyzmu. Nie zabieram kobiet na randki, nie kupuję im kwiatów, nie wręczam czekoladek, nie zabieram kobiet na przejażdżki, nie zabieram ich na kawę. Dlaczego tak jest? Dlaczego nie mogę być milszy dla kobiet? Odpowiedź jest bardzo prosta, wręcz trywialna: nie opłaca mi się to. Friendzone http://en.wikipedia.org/wiki/Friend_zone to jest problemem. W dzisiejszych czasach każdy facet, który stara się wzbudzić zainteresowanie kobiety, w której nie jest typie, jest automatycznie 'friendzonowany' czyli mianowany 'przyjacielem'. Tu jest pies pogrzebany, romantyk jest postrzegany jako ktoś słabszy, kobiety które piszą rzeczy w stylu: 'gdzie są Ci prawdziwi romantycy?' mają ich kilku w tej właśnie 'friendzonie'. Facetowi, który nie ma ciała ani urody Adonisa ciężko jest przebić się przez tłum wyrzeźbionych samców alfa, którzy chcą 'tylko zaliczyć laskę' a potem zapolować na inną.

Tutaj może i głupotę napiszę, bo nie wiem jak to jest z kobietami i co myślą, ale chyba nikt nie dałby rady wytrzymać całe życie z jednym rodzajem faceta. Np z romantykiem by było ciężko, codziennie kwiaty, przytulanki, seks w pozycji misjonarskiej przy zgaszonym świetle. A z tego co wiem to takie kobiety lubią czasem na ostro, dostać kilka klapsów, na ostro od tyłu, czy już nawet sutka podgryźć. To samo w drugą stronę, nawet suka potrzebuje kwiatka, czy jakiegoś miłego słowa od czasu do czasu.

A tutaj z kolei zgodzę się z Loverem, porządnego faceta kobiety szukają dopiero po trzydziestce, jak już się 'wyszaleją za młodu' z tymi wszystkimi byczkami. Wtedy dopiero szukają ustatkowania, szukają kogoś porządnego, kto będzie mógł im zapewnić bezpieczeństwo. Ale wtedy niestety Ci porządni faceci będą pracoholikami, bo cóż innego im zostało? Jako dwudziestoparolatek z doświadczeniem i po studiach, bez kobiety u boku rzucasz się w wir pracy, pracujesz ciężko i długo. Jak już znajdziesz kobietę, to już dawno zapomniałeś jak się to robi. Zapomniałeś, że trzeba wręczać kwiaty, że trzeba jej otworzyć drzwi.

Reasumując, podsumowując i interpretując: porządni faceci istnieją, ale kobiety wolą narzekać niż wziąć się do roboty i poszukać jakiegoś. Z drugiej strony barykady: porządne kobiety zdobywają doświadczenie z wiekiem, ale tylko porządny facet potrafi to dostrzec.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 13:48 
Poglądacz
Poglądacz

Rejestracja: 27 mar 2015, 14:07
Posty: 51
Kolega szuka porzadnego faceta? Dla siebie, czy corki? ;D


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 13:53 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers

Rejestracja: 01 mar 2014, 02:09
Posty: 2065
Pytanie co moze zaproponowac "romantyk nudziarz"- jak to ktoś powyzej ujał ten typ faceta:)
No wlasnie tylko zanudzenie się na smierc i skiśniecie w domu:)

Dlatego dziewczyny wola lobuzow bo przynajmniej cos sie dzieje(pomijam teraz tych co to piora swoje kobirty kontrolnie po nerkach przynajmniej raz dziennie)

Na swoim przykladzie podam, ze szukałam porzadnego faceta, takiego ktory chocby ubił biegac, albo chodzic na silownie( nic tak nie cementuje zwiazku jak wspolna pasja)
Udało mi się tylko znalezc propozycje seksu- nawet niekoniecznie na poziomie( w pewnym wieku juz nie przystoi sie na lawce w parku kiziac)

_________________
Do you also go into a high end restaurant & demand a free meal so you can "sample" the product?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 13:54 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
ah najsmutniejsze gdy panowie pisza: jak ciezko jest sie porzadnemu facetowi przebic sie przez tlum umiesnionych adonisow. i ze friendzone! ile macie kolezanek ktorym ani myslicie dawac kwiatki bo nie maja ciala jak modelka z ckm? to dziala w dwie strony. przystojni jak napisal Ruger moga przebierac w kobietach. to samo z pieknymi kobietami-moga to i przebieraja.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:04 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2014, 19:56
Posty: 404
Takti pisze:
ah najsmutniejsze gdy panowie pisza: jak ciezko jest sie porzadnemu facetowi przebic sie przez tlum umiesnionych adonisow. i ze friendzone! ile macie kolezanek ktorym ani myslicie dawac kwiatki bo nie maja ciala jak modelka z ckm? to dziala w dwie strony. przystojni jak napisal Ruger moga przebierac w kobietach. to samo z pieknymi kobietami-moga to i przebieraja.


Ja nikomu nie zabraniam przebierać, ale niech mi potem nie pisze taka modelka, że trudno jej znaleźć dobrego faceta, skoro może sobie przebierać na lewo i prawo. Inna sprawa, że ona nie przebiera wśród naprawdę porządnych facetów, tylko szuka w sowim otoczeniu, co już na starcie wyklucza każdego profesora wykładającego na podrzędnym uniwersytecie gdzieś na zadupiu, bo nawet o sobie nie słyszeli. Co za tym idzie, w moim otoczeniu tj: brzydkich, bezrobotnych grubasów, naprawdę ciężko jest się przebić. Jak chcesz Takti to Ci nawet mogę przedstawić moje rachunki z kwiaciarni, wtedy może zmienisz zdanie, bo nie oszukujmy się, koleżankom o których nie myślę, że mogą być moimi przyszłymi partnerkami nie kupuję kwiatków, bo nie posiadają cech których szukam u partnerki, a które po pewnym okresie znajomości już powinienem zauważyć. Co do ciała, bo chyba to mi zarzucasz, to akurat nie lubię chudych kobiet (dlatego mnie nie pociągasz).


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:27 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
:) Alberciku odnosilam sie bardziej do tego co napisal Ruger o tym przebieraniu. widzisz. ale doszlismy do sedna. odrzucasz pewien typ kobiety z gory (w tym wypadku chuda sylwetke bez cyckow:P ) wiec moglaby taka byc idealem pod kazdym innym wzgledem -i tak trafi do friendzone.
Mi chodzi o to ze czasami warto zauwazyc ta skromna dziewczyne o przecietnej urodzie (chuda czy puszysta) a moze troche mniej narzekac ze te piekne Was nie chca.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:28 
Sex instruktor
Sex instruktor

Rejestracja: 12 lis 2014, 22:38
Posty: 301
Pewna moja koleżanka z miasta świętego w Polsce powiedziała tak że jak ktoś jest takim porządnym gościem to nigdy nie znajdzie się dla niego odpowiednia partnerka . Kobiety bez względu na to w jakich czasach będziemy żyć to zawsze priorytetem dla niej akurat będzie wybór tego złego niż tego dobrego . Tak to właśnie wygląda .

_________________
Powiedziała, że jej EX się odezwał, że chce wrócić a ona uległa
Pożegnałem się i poszedłem na dworzec
500 km że pożal się Boże


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:37 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2014, 19:56
Posty: 404
Takti pisze:
:) Alberciku odnosilam sie bardziej do tego co napisal Ruger o tym przebieraniu. widzisz. ale doszlismy do sedna. odrzucasz pewien typ kobiety z gory (w tym wypadku chuda sylwetke bez cyckow:P ) wiec moglaby taka byc idealem pod kazdym innym wzgledem -i tak trafi do friendzone.
Mi chodzi o to ze czasami warto zauwazyc ta skromna dziewczyne o przecietnej urodzie (chuda czy puszysta) a moze troche mniej narzekac ze te piekne Was nie chca.


Tu bardziej mi chodziło o typowe podniecenie, w sensie czysto erotycznym (czyt. fapanie), bo np Ty jesteś... bardzo interesującą osobą, ciekawą, optymistyczną, o nietuzinkowym poczuciu humoru, z którą mógłbym zamienić niejedno słowo, ale do czego dążę? Do tego, że moją pierwszą, niemal zwierzęcą, odruchową myślą, związaną z tym, że najpierw myśli fiut nie mózg, byłoby: 'nie ruchałbym'. OK, po głębszym poznaniu, poznaniu się bardziej, wtedy tak, jakbym Cię poznał bliżej to czemu nie, nie miałbym nic przeciwko 'zerżnięciu chudej deski', ale bez bliższego poznania, przy czysto instrumentalnym podejściu do kobiet, na raz lub jedną noc, wolę bardziej 'miękkie' kobiety.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:43 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
Bo ta "miekkosc" jest kobieca-rozumiem to doskonale. ale czysto zwierzeco nie szukamy porzadnych osob. tylko dobrego bzykania.
ja tam lubie przoadnych facetow z wyobraznia- czytaj w zyciu romantyk w lozku ... niekoniecznie:)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 14:55 
Sex instruktor
Sex instruktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2014, 19:56
Posty: 404
To o czym mówisz, romantyk na co dzień a sadysta w łóżku, można się dopiero przekonać po głębszym poznaniu kogoś. Nie będę się tutaj reklamował jaki jestem, bo to nie rynek na którym się prezentuje najlepsze cechy produktów. Sam nie wiem jaki jestem, bo jestem prawiczkiem i nie mam w tym doświadczenia i nigdy tego nie robiłem, więc Ci nie powiem, bo nie wiem :P


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 15:07 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 cze 2014, 10:26
Posty: 1164
Niejako powstała nam następująca teza: wrażliwy romantyk nie może być dobrym bzykaczem.
Czemu tak? Nie wiem ale w moim przypadku niestety tak jest. Dla mnie seks, a miłość, to dwie różne kwestie, które absolutnie nie muszą być ze sobą złączone, czyli zupełnie odwrotnie, jak u kobiet, które podobno nierozerwalnie łączą jedno z drugim (czy aby na pewno?).
Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że prawdziwe zakochanie zabija pożądanie.
Dla mnie zakochanie łączy się głównie z wrażliwością, opieką nad kobietą, zapewnieniem bezpieczeństwa, spacerami za rękę, kwiatami itp, natomiast dobry seks może być z koleżanką z pracy, z sąsiadką, czyli z kobietą, z którą nie łączą mnie więzi emocjonalne.
Nie wiem czemu tak jest.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 15:22 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers

Rejestracja: 01 mar 2014, 02:09
Posty: 2065
moze dlatego, ze gdybys te swoja porzadna niewiaste wychedożył jak kolezanke z pracy czy sąsiake, ona by nagle otworzyła oczy z przerazeniem krzycac ze ktos jej kocurka podmienil :D

_________________
Do you also go into a high end restaurant & demand a free meal so you can "sample" the product?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 16:01 
Rozdziewiczony
Rozdziewiczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2015, 08:11
Posty: 103
powtarzam : nie mylmy temperamentu z kurestwem a romantyzmu z nudziarstwem.
Kocurku nie wyobrazam sobie uprawiac sexu w stylu np bdsm z facetem ktory o mnie nacodzien nie dba i nieopiekuje sie mna! mozna byc wraliwa osoba ale lubic ostrzejszy sex. co wiecej, namietny delikatny sex nie musi byc wcale gorszy.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 kwie 2015, 20:13 
Łysy z brazzers
Łysy z brazzers
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2014, 21:27
Posty: 1380
albert.camus pisze:
Po Twoich słowach ruder, wnioskuję że masz kobietom za złe to, że nie widzą w Tobie romantyka. Racja, nie ma nic bardziej romantycznego niż ciągłe przypominanie o rozmiarze swojego fiuta.


Trzeba być mocno naiwnym wierząc, że moja internetowa osobowość "Ruger44" jest dokładnym odzwieciedleniem mojej osoby w realu - NIE, nie chodzę po ulicach z wielkim transparentem "Ejjj, mam dużego, NAPRAWDE DUŻEGO!" i nie szukam sobie partnerek wspominając w co drugim zdaniu o wielkości mojego przyrodzenia, w realu jestem raczej typem spokojnego inteligenta (aka "Skazany na wieczną friendzone") a nie ruchającego wszystko co na drzewo nie ucieka żigolo

_________________
Dobra żetoniara czasem lepsza niż kurwa wspaniała! :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Szybka odpowiedź
Tytuł:
Wiadomość:
 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: znowak i 1 gość


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty

Szukaj:
Przejdź do:  


phpBB SEO