Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ulvar

Kupiłem kartę, jest zepsuta co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc kupiłem na allegro kartę 6800gs za 250zł, była na licytacji z ceną minimalną,

na bodajże 300zł, ja przelicytowałem z 150 na 152 ale umówiliśmy się że wyśle 250zł, zrobiłem to.

Karta doszła do mnie zepsuta, sprzedawca zaklinał się że powinna być sprawna (ale ma uwalone pamięci, sprawdzałem na 3 komputerach od mojej delty po corsair-a 420W, karta wciąż jest na gwarancji ale miała zmieniane chłodzenie które dostałem nie kompletne,

sprzedawca-czyni powiedziała że dośle i czekałem 2 tygodnie, powiedziała że już dawno wysłała była strasznie nie miła i wręcz chamska, odpowiadało krótko i oddchodziła a jak się zacząłem dopytywać co i jak to dostałem od niej bana na gg...

 

I teraz mam parę pytań:

1. Czy mogę to gdzieś zgłosić?

2. Jakie mam szanse na wygranie?

3. Jeśli mogę to gdzie to zgłosić?

4. Chciałbym przynajmniej ją jakoś nastraszyć, żeby jakiś rzecznik albo ktoś do niej zadzwonił i powiedział że złamała prawo

5.Jedynymi dowodami jakie mam to dowód wpłaty z dopiskiem opłata za kartę graficzną,

archiwum z gg i maile które wysyłałem i otrzymałem.

 

Karty nie mogę oddać na gwarancje bo mnie wyśmieją, nie ma oryginalnego chłodzenia...

 

Proszę was o pomoc bo kasa mi się nie przelewa a ludzie tacy jak "ta"sprzedawczyni zasługują na nie miłe dla niech konsekwencje...

 

PS. Nie mogę jej nawet negatywa wystawić bo aukcji prawnie nie wygrałem :(

a ten allegrowicz to Violcia77 i wszystkich przed nią przestrzegam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh :( pomóżcie, nie znam się na prawie więc nawet nie wiem gdzie szukać,

chciałbym jak najszybciej coś zrobić albo "dać sobie spokój" jeśli działanie nie ma sensu... tu macie jakby co text z aukcji, kiczowaty xD

 

Witam...

Mam do sprzedania rewelacyjną kartę graficzną GeForce 6800 GS/XT Sonic! Xpert Vision 128MB DDR3 AGP

 

Karta zakupiona 06 - 10 - 2006 (faktura Vat) z 24 miesięczną gwarancją. Używana do marca 2007.

 

Karta ma założone chłodzenie Zalman VF-700 Cu Ultra Quiet !!! OPIS W zestawie oczywiście w pełni sprawne oryginalne chłodzenie (patrz foto)

 

TUTAJ PEŁNE dane techniczne grafki, od siebie dodam, że przy ustawieniach OC 550/1300 karta nie sprawia najmniejszych kłopotów, przy TAKIM chłodzeniu można duuuużo więcej wykręcić. Temperatura pasywna (np słuchanie muzyki, przegladanie neta, ogladanie filmów itp ) to MAX 40 stopni !!! W stresie (gry, 3D Marki) to TYLKO 60 stopni!!! Do progu 125 stopni jeszcze daleko, więc można zafundowac sobie ostry overlocking! 10,000 3dMarków w 2003 norma dla tej grafiki! PEŁNE okablowanie!

 

Karta potrzebuje DOBREGO zasilacza!

 

Pytania, wątpliwości? - WSZELKI kontakt ze mną 24/h w zakładce "O MNIE".

 

TYLKO wpłata na konto (7 różnych banków do wyboru, brak prowizji). NIE wysyłam za pobraniem.

 

MOJE komentarze świadczą o MNIE!!! Pozdrawiam:)

 

Ehh jak widać komentarze to nie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność towaru z umową, zwrot do sprzedawcy. Tyle na ten temat ;) W razie problemów idziesz na policję, albo prosisz o pomoc "brata" z forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezgodność towaru z umową, zwrot do sprzedawcy. Tyle na ten temat ;) W razie problemów idziesz na policję, albo prosisz o pomoc "brata" z forum ;)

ale napisałem że oficjalnie przez allegro tego nie kupiłem... więc chyba już tak samo to nie działa?? żadnej umowy i nic... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale napisałem że oficjalnie przez allegro tego nie kupiłem... więc chyba już tak samo to nie działa?? żadnej umowy i nic... ?

 

Zdarzały się już podobne przypadki i wiem, że policja wtedy pomagała (wydrukuj całą dokumentację, maile itp.). Na drugi raz nie kupuj poza Allegro, bo to była straszna głupota z Twojej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarzały się już podobne przypadki i wiem, że policja wtedy pomagała (wydrukuj całą dokumentację, maile itp.). Na drugi raz nie kupuj poza Allegro, bo to była straszna głupota z Twojej strony...

Wiem ;/ przejechałem się, ehh nie podoba mi się to, trzeba będzie sie użerać z policją...

ale mus to mus takich "sprzedawców" trzeba zwalczać bo to serio chamskie...

A potem na swiecie latają teksty polak=złodziej/bandyta ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ;/ przejechałem się, ehh nie podoba mi się to, trzeba będzie sie użerać z policją...

ale mus to mus takich "sprzedawców" trzeba zwalczać bo to serio chamskie...

A potem na swiecie latają teksty polak=złodziej/bandyta ;/

 

Dobrze, że ostrzegasz, u mnie czarna lista :) Jak wątek się rozwinie to oczywiście pokaż go sprzedawcy... Jak to mówią - jeden zadowolony klient przyciągnie drugiego, a jeden niezadowolony zniechęci cała rzeszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że ostrzegasz, u mnie czarna lista :) Jak wątek się rozwinie to oczywiście pokaż go sprzedawcy... Jak to mówią - jeden zadowolony klient przyciągnie drugiego, a jeden niezadowolony zniechęci cała rzeszę ;)

Ale to jest okropne ;/

już słyszałem o tym wcześniej, jak sprzedawca nie ma kasy a ma np. 1k pozytywów to sobie dorabia na boku sprzedając zepsute a klienta ma w "odbycie"...

A najbardziej żałosne jest podejście sprzedawców do sprawy...

"C64" - Dzięki za dodanie tej "obywatelki" do czarnej listy ;) polecam to też wszystkim innym...

 

Dla przypomnienia :

Violcia77 = oszust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro to jedynie taka "pomoc" jak chce sie cos sprzedac.

 

dobrze, ze masz maile i wszystko. na poczatku mozesz jedynie powiedziec, ze idziesz z tym na policje. wtedy moze zmieknie. jak nie. to wtedy wydrukowac wszystko i isc na policje.

 

nie potrzebne jest allegro aby umowa zostala zawarta.

 

droga mailowa (lub inna) ustaliliscie co i jak. zaplaciles, osoba sprzedajaca otrzymala pieniadze i wyslala Ci karte. istnieje miedzy wami umowa kupna-sprzedazy.

 

nie wiem czy tak jest zawsze. ale rzecz mozna oddac w ciagu 10 dni i osoba musi przyjac to. chyba, ze kupujacy zniszczyl ta rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
allegro to jedynie taka "pomoc" jak chce sie cos sprzedac.

 

dobrze, ze masz maile i wszystko. na poczatku mozesz jedynie powiedziec, ze idziesz z tym na policje. wtedy moze zmieknie. jak nie. to wtedy wydrukowac wszystko i isc na policje.

 

nie potrzebne jest allegro aby umowa zostala zawarta.

 

droga mailowa (lub inna) ustaliliscie co i jak. zaplaciles, osoba sprzedajkaca otrzymala pieniadze i wyslala Ci karte. istnieje miedzy wami umowa kupna-sprzedazy.

 

nie wiem czy tak jest zawsze. ale rzecz mozna oddac w ciagu 10 dni i osoba musi przyjac to. chyba, ze kupujacy zniszczyl

trochę za późno już :(

ale nie mam co "jej" straszyć, bo to nic nie daje, po prostu jutro mi to ojciec w pracy wydrukuje:P (drukarka mi padła) a w poniedziałek odwiedzę komisariat chyba...

Tak to zrobić? po prostu pójść na komendę i powiedzieć że mnie "oszukali" itp..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. opowiesz policji co zaszlo i Ci powiedza wszystko.

 

ale z niej glupia c.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak. opowiesz policji co zaszlo i Ci powiedza wszystko.

 

ale z niej glupia c.... :)

 

"niech moc będzie ze mną" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak. opowiesz policji co zaszlo i Ci powiedza wszystko.

 

ale z niej glupia c.... :)

...ipa takich ludzi to bym powystrzelal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ipa takich ludzi to bym powystrzelal :)

wystarczył by dożywotni zakaz handlu produktami innymi niż spożywcze... xD

lol wtedy by zepsute bułki sprzedawali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez dodalem do czarnej listy :)

dzięki ;)

"w kupie siła" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez dodalem do czarnej listy :)

I ja również.

Od razu na policje jeśli jesteś nieletni najlepiej z kimś dorosłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ykhm, oto odpowiedz z gg, przed chwilką dostałem:

 

posłuchaj........... nie strasz mnie bo ja sprzedałam kartę sprawną a jak ją podkręcałeś i spaliłeś to Twój problem....nie trzeba było kupować poza Allegro!!! Aukcjąę którą wystawiłam była ze sprawnym sprzętem....A te nieszczęsne druty wysłałam listem "priorytetem" na ten sam adres co kartę......więc licz się ze słowami i jak zechcesz to ja złoże doniesienie o nękaniu mojej osoby, obrażaniu mnie....Wystawiałam już nie jedną aukcję i moje komentarze świadcza o mnie!!!! więc powtórzę raz jeszcze i mam nadziej, że zrozumiesz to dzieciaku........TRZEBA BYŁO KUPIĆ POPRZEZ ALLEGRO W 100% SPRAWNIE DZIAŁAJACĄ KARTĘ GRAFICZNĄ...a to, że grzebałeś przy niej to już nie moja sprawa ja sprzedałam działającą kartę!!!!! Jeśli było inaczej udowodnij mi to!!!!!!!

Ja1 20:42:28

lol jedyne co zrobiłem to włożyłem do kompa xD

Ja1 20:42:36

i sypała artami odrazu...

Ja1 20:43:03

a druciki to piechotą przez afryke chyba idą....

wioletta 6800gs 20:43:19

żegnam

Ja1 20:43:28

a jak wiesz komentarze to nie wszystko

Mósiałem nowy nr zrobić bo mój bloknięty...

I co ja mam o tym myśleć?

Przecież nawet nie zdążyłem sterowników zainstalować bo artami sypało....

 

lol czuję sie młodszy

 

A tak serio jakby mi dała całe chłodzenie oryginalne to nie było by sprawy...

karta by poszła na gwarancję i dostał bym nową albo i jakiegoś 7300gt w zamian :P

ale chyba mam skrzynkę przed domem i zaglądam codziennie i jakoś tego priorytetu nie widać...

 

I jeszcze jedno czego się najbardziej boję, jak niby udowodnię że to nie ja zepsułem?

Pomijając to że tak twierdzę oczywiście...

 

;/ sie prawie przyznała, miła to ona nie jest... a najdziwniejsze że była miła do momenty kiedy wpłaciłem kase, a potem sruu i zbywała mnie wszystkim używała capsa nagminnie itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja również.

Od razu na policje jeśli jesteś nieletni najlepiej z kimś dorosłym.

zapomniał bym... dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach to trzeba wierzyc na slowo :) bo ciezko sprawdzic kto zawinil. moze sama podkrecala, nie wyszlo jej i sprzedala. tez tak moglo byc.

 

zreszta przyznala sie do winy.

cytat: "........TRZEBA BYŁO KUPIĆ POPRZEZ ALLEGRO W 100% SPRAWNIE DZIAŁAJACĄ KARTĘ GRAFICZNĄ"

czyli, ze sprzedała uszkodzoną?

 

niewazne co ona mowi. allegro to tylko posrednik. jednak umowa kupna-sprzedazy obowiazuje! :)

 

 

co do nekania. gdybys jej nie lubil i ja meczyl chamsko to wtedy tak. ale tutaj chodzi, ze sprzedala Ci zepsuta rzecz, a miala byc sprawna. nic dziwnego, ze do niej sie odzywasz.

 

 

wkurzajacy sa tacy ludzie jak ta laska. mozliwe, ze jakis paszczur. z buta po twarzy jej. szuka frajerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...